.: Fen Isı Yalıtım Şekerbank-eko-yalıtım-kredisi Mantolama, Dış Cephe Giydirme, Mantolama malzeme satışı, istanbul mantolama, kocaeli mantolama, izmir mantolama, mantolama firmaları
Şekerbank-eko-yalıtım-kredisi  

Türkçe  English
Şekerbank-eko-yalıtım-kredisi

 
- Makaleler-
 Şekerbank Eko Kredi ( Yalıtım Kredisi)

Siz değerli Apartman/Site yönetimimizin ekte ayrıntılı olarak belirtilen ihtiyaçlarının finansmanına yönelik hazırlamış olduğumuz EKO kredi yalıtım Hizmet Paketi koşullarını bilgilerinize sunmaktayız.

EKO kredi yalıtım Hizmet Paketi, İZODER (Isı Su Ses Yangın Yalıtımcıları Derneği) teknik danışmanlığında gerçekleştirdiğimiz, Türk finans sektöründe bir ilk ve tektir.

Türk bankacılık sektöründeki 56 yıllık tecrübemiz, Türkiye çapındaki 256 Şubemiz, 272 ATM ağımız ve uzman insan kaynağımızdan aldığımız güç ile size en iyi hizmeti vereceğimize inanıyoruz.

Detaylar için sizi şubelerimizde misafir etmekten mutluluk duyarız. Ayrıca, istediğiniz takdirde Kat Malikleri Kurul Toplantınıza katılarak Kat Malikleriniz bilgilendirilebilecektir.

Saygılarımızla,

SEKER BANK T.A.S. Bireysel bankacılık

 

Yalıtımsız Binada Enerji Kaçağı Yüksektir!

Binalarda isinin; %35’i duvarlardan, %25’i çatıdan, %25’i kapı ve pencerelerden, %15’i temel ve taşıyıcılardan kaçar.

Isı Yalıtımı

 

Nedir?

Binalarımız kisin soğur, yazın ise ısınır. Kisin kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi soğumaması için işitir; yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz. Isı yalıtımı, kisin ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yasamak amacıyla binaların diş cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, isi geçişini azaltan önlemler almaktır.

Ne Sağlar?

Isı yalıtımı aile bütçesine katkı sağlar;

Klima için kullandığınız elektrik faturanız en az %50 azalır. Isıtma için kullandığınız yakıt gideriniz (doğal gaz, fueloil, kömür vb.) en az %50 azalır. Isı yalıtımı için yapılan harcama, sağlanan verimlilik sebebiyle kendini 2 ila 5 yıl içerisinde geri öder.

Isı yalıtımı binayı korur;

Betonun içindeki demirlerin paslanmasını engeller ve depreme karsı korur. Isı yalıtımı sağlıklı ortam sağlar; Evlerde küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan terlemeyi önler, sağlıklı mekânlar oluşturur.

Isı yalıtımı konforlu yasam sağlar;

Yasam alanları içerisinde dengeli oda sıcaklıkları yaratarak konforlu mekânlar oluşturur. Isı yalıtımı ülkemizin kalkınmasına katkı sağlar; Ülkemiz enerji ihtiyacının %75’ini diş kaynaklardan sağlar. yalıtım, enerji ihtiyacı için dışa bağımlılığı azaltır. Yalıtımın ülkemize her yıl 10 milyar TL tasarruf sağlayabilecek potansiyeli vardır.

Isı yalıtımı küresel ısınma ile mücadele sağlar;

Fosil yakıt tüketimini azalttığı için, küresel ısınmaya karsı en önemli mücadele aracıdır. Şekerbank EKO kredi yalıtım

 

Su Yalıtımı Nedir?

Yapılarımıza zarar veren en önemli faktörlerden biri de sudur. Yapılarımız; yağmur, kar, toprağın nemi, yapının inşa edildiği zemindeki yeraltı suyu gibi diş kaynaklı su ile banyo ve tuvalette kullanılan iç kaynaklı suya maruz kalır. Yapımızı ve konforumuzu tehdit eden sudan korunmak için yapılan işlemlere su yalıtımı denir.

Ne Sağlar?

binaların suyun zararlı etkilerinden korunmasını sağlar, Uzun ömürlü ve dayanıklı yapılar elde edilir, Depremlerde can ve mal kaybının azalması sağlar, Suyun odalarımıza damlamasını engelleyerek konforlu yapıların elde edilmesini sağlar, Bakteri, küf vb. organizmaların oluşmasını önler.

Ses Yalıtımı

Nedir?

Ses yalıtımı, yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır.

Ne Sağlar?

Stresin de baslıca kaynağı olan gürültünün zararlı etkilerinden korunarak sağlıklı ve konforlu yasam alanları oluşturulmasının sağlar. İşyerlerinde gürültü, çalışanların verimini düşürmekte ve hatta fabrika, imalathane gibi endüstriyel tesislerde dikkat dağılması sonucunda is kazaları meydana gelmektedir. Dolayısıyla ses yalıtımı, çalışanların is veriminin artması ve is kazalarının azaltılmasını sağlar. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda gürültünün çocuklarda uzun dönemli hatırlama ve kavrama yeteneklerinin azalmasına neden olduğunu ortaya koymaktadır. Ses yalıtımı, gürültünün eğitim kalitesini azaltıcı etkisini ortadan kaldırır.

Yangın Yalıtımı

Nedir?

Ev ve işyerlerindeki her tür mobilya, perde, masa, koltuk gibi eşyaların tümü yanıcıdır. Yangınlar için gereken oksijen ise havada bulunur. Sönmemiş bir sigara, elektrik kontağı, hatta güneş ısınları, soba ve ocak gibi isi kaynakları, yangının başlamasına neden olabilir. Yanıcı olan eşyalarımızın ve oksijenin hayatin vazgeçilmez birer parçası olduğu ve yanıcı maddeleri tutuşturabilecek enerji kaynaklarını sağlayabilecek teknolojik aletlerin çevremizi sardığı göz önüne alınırsa, aslında yaşanılan mekânlarda yangın çıkma olasılığı sanıldığı gibi düşük değildir. Yangınlarda açığa çıkan isi ve duman, yangının yayılarak can ve mal kayıplarının artmasına neden olur. yangının ve zararlı etkilerinin, bina içinde ve komsu binalara yayılmasını yavaşlatarak kişilerin yangın mahallinden güvenli bir şekilde tahliye edilmesine olanak sağlayan, can ve mal güvenliğini sağlayıcı yapısal önlemlere “yangin yalıtımı” denir.

Ne Sağlar?

Yangınlarda açığa çıkan isi ve dumanın yayılmasını geciktirerek, yangına maruz kalan kişilerin binayı yangının olumsuz etkilerine maruz kalmadan terk edebilmeleri için imkân ve zaman sağlar. Yangın çıkan mahalde ısınan gazların yükselmesi sonucu sıcaklık tavanda 1000°C seviyelerine ulaşır. Betonarmenin 500°Canin üzerinde dayanımı 1/3 oranında düşer. Dolayısıyla yangın sırasında açığa çıkan ısıyla bina çökebilir. Yangın yalıtımı, yangınlarda oluşan yüksek sıcaklık etkisi ile yapının kısmen veya tamamen çökmesini engeller. Yangınlarda meydana gelen can kayıpları çoğunlukla duman nedeniyle (zehirli gaz soluma ya da karbon monoksit zehirlenmesi) olmaktadır. karbon monoksit zehirlenmelerinin halk içindeki diğer adi kan zehirlenmesidir. Yangın yalıtımı; yapı içerisinde yangının dolayısıyla zehirli gazların yayılmasını geciktirerek can kayıplarının azaltılmasını, isinin yayılmasını sınırlandırarak ise can ve mal kayıplarının azaltılmasını sağlar.

yangının civardaki binalara yayılmasını sınırlandırarak itfaiye görevlilerinin daha emniyetli bir şekilde yangına müdahale etmelerine olanak sağlar.

Apartman Yönetimleri İçin EKO kredi Çeşitleri:

Binalarda Enerji Verimliliği Artıran Krediler (Bireyler, Apartmanlar, İsletmeler, Sanayiciler için)

o yalıtım Kredisi

o güneş Enerjisi Kredisi

o Doğalgaza Geçiş Kredisi

o A sınıfı Elektrikli Cihaz Kredisi

o Verimli aydınlatma Kredisi

o Verimli Isıtma Kredisi

o Ev Geliştirme ve Çevre Düzenleme Kredisi

Mutfak-Banyo Yapımı Kombi-Termosifon-Klima Pencere-kapı Sistemleri Yer döşemeleri (Parke, fayans vb.) yapı Malzemeleri Boya & Badana Bahçe Düzenleme ve Damla Sulama Yenilenebilir Enerji Kredisi (Bireyler, Apartmanlar, İsletmeler, Sanayiciler için)

o (güneş, Rüzgâr, Hidrolik, Jeotermal, Biyogaz, Biokütle, Dalga, Akıntı, Gelgit) Alternatif Enerji Kredisi (Bireyler, İsletmeler, Sanayiciler için)

o (Elektrikli Oto/Araçlar, Alternatif Enerji Türlerinin kullanımı) Atik Yönetim Kredisi (İsletmeler, Sanayiciler için) Modern Sulama Ekipmanları Kredisi (Tarımla Uğraşanlar için) EKO kredi yalıtım Hizmet Paketinden Kimler Faydalanabilir?

Apartman Yönetimleri Bireyler

EKO kredi yalıtım Hizmet Paketi ile Isı, Su, Ses, Yangın Yalıtımı Sunuyoruz!

*çatı Yalıtımı *Teras Yalıtımı *Tesisat Yalıtımı *Pencere Yalıtımı

*Temel Yalıtımı *Duvar iç Yalıtımı *Duvar diş Yalıtımı *Yangın Yalıtımı

Bu yalıtımlar sırasında yalıtımla bağlantılı diğer inşaat isleri de EKO kredi yalıtım kapsamında kredilendirilmektedir.

 

EKO kredi yalıtım Hizmet Paketi’nde Neler Var?

Kaliteli Malzeme ile Uzman Uygulayıcı Firmalara, IZODER kontrolünde, yalıtım yaptırılır. Her Kat Maliki için 5.000 TL’lik FERDİ KAZA SİGORTASI HEDİYE edilir. Her Kat Maliki için BİR FİDAN dikilir. Dosya ücreti veya komisyon alınmaz. Her Kat Maliki için farklı vadelerde kredi verilebilir.

EKO kredi yalıtım Faiz, Ücret ve Aidat koşulları EKO kredi yalıtım 12 ay vadede %0 faiz oranı ve 48 aya varan taksit ve değişen faiz oranı seçenekleri ile hizmetinizdedir.

EKO kredi yalıtım ile Ne Kadar Tasarruf Sağlarsınız?

120 m2 bir apartman dairesinin aylık ortalama ısıtma/soğutma yakıt ve elektrik gideri yaklaşık 250 TL’dir.

120 m2 bir apartman dairesinin ortalama yalıtım yatırımı tutarı ise 2.500 TL’dir.

2.500 TL’lik ve 48 ay vadeli EKO kredi Yalıtım’ın aylık taksiti 68 TL’dir.

yalıtım sonrası elektrik ve yakıt faturalarından %50 tasarruf sağlanacağı için 125 TL tasarruf edilir.

aylık kredi taklidinin ödemesi ile birlikte tasarruf edilen tutar üzerinden 125-68=57 TL net tasarruf sağlanır.

yalıtım yatırımı, (2.500/125=20 Ay) 20 ayda kendini geri kazanmış olur.

EKO kredi yalıtım Hizmet Paketi Is Akısı

1. Şekerbank, yalıtım danışmanlığı hizmeti sunar. Şekerbank şubelerinde ve çağrı merkezinde (444 78 78) sertifikalı “yalitim danışmanları” ile danışmanlık hizmeti verilir. Müşterilere, teknik detaylarda IZODER çağrı merkezine (0 800 211 33 67 ) yönlendirilir. Apartman yöneticisi, teklif almak üzere www.İzoder.org. tr adresinde de yer alan seçilmiş uzman uygulayıcı firmaya yönlendirilir

2. Uygulayıcı firma, teklif verir.

3. Kat Malikleri Kurulunda, Kat Malikleri yalıtım ve EKO kredi yalıtım Hizmet Paketi hakkında bilgilendirilir.

4. Kat Malikleri Kurulu toplantı kararı alır. Kat Malikleri Kurul toplantısı yapılır.

5. Kat Malikleri Kurulu tarafından Seker bank’tan kredi kullanılması ve aidatların Seker bank’a ödenmesi kararı alınır.

6. Uygulayıcı firma ile Apartman Yönetimi www.İzoder.org.tr adresinde örneği olan “Teknik Şartname”yi imzalar(“Teknik Şartname” imzalanması, isi yaptırma garantisi içermez).

7. IZODER, Is Şartnamesi’ni TS825 Kalite standardına uygunluk açısından onaylar. Talep doğrultusunda ücretsiz olarak proje kontrol hizmeti verir. Uygulayıcı ile müşteri arasında mutabakatsızlık olursa, bilirkişi (ara bulucu) görevi yapar ve sorunu çözer.

8. Apartman Yöneticisi, Şekerbank şubesinden EKO kredi yalıtım başvurusu yapar.

9. Apartman Yönetiminin EKO kredi yalıtım talebi onaylanır.

10. Apartman Yöneticisi, Yönetim Kasesi üzerine imza atarak yönetim adına kredi alır (Yöneticinin şahsi sorumluluğu yoktur).

11. Apartman Yönetimi hesabi açılır.

12. Peşin ödeme yapacak denecek Kat Maliklerinden tahsilat yapılır.

13. Her Kat Malikine farklı ödeme planı düzenlenebilir.

14. Apartman yalıtımı Şekerbank kontrolünde yaptırılır. Kredi bedeli uygulayıcı hesabında blokeye alınır ve anlaşmaya varılan hakedir usulü ile uygulayıcı firmaya ödenir. Hak ediş usulleri; Kredi tutarı, apartman hesabından uygulayıcı firma hesabına virman yapılır. %40 uygulayıcı firma hesabında bloke edilir. %60 uygulayıcı firma’ya ödenir Is baslar. Her 30 günde uygulayıcı firmaya ödeme yapılır ve is teslim edilir. Kalan %10 uygulayıcı firmaya ödenir.

15. Kat Malikleri, aidat tutarlarını Seker bank’taki apartman yönetimi hesabına ücretsiz olarak öderler.

16. Ödemesini geciktiren Kat Maliki Şekerbank tarafından aranarak ödemeye davet edilir.

17. Aidatını 3 dönem üst üste ödemeyen Kat Maliki hakkında yasal işlem başlatılır. Apartman Yönetimlerinden Alınacak Belgeler;

1. Kat Malikleri Kurulu kararı

2. Apartman veya Site Yönetim planı

3. Temlik Belgesi

4. Son bir yıl içinde alinmiş tüm Kat Malikleri Kurulu karar fotokopileri

5. Apartman/Site Yönetimi’nin son aya ait ortak yerlere ait elektrik su vb. faturaların fotokopileri

6. Apartman/Site'ye ait herhangi bir bağımsız bölümün kat irtifaklı/mülkiyetli tapu fotokopisi (halen arsa/arsa payı olarak görünen binalar kredilendirilmemelidir)

7. Kat Maliklerinin listesi

8. Kredi talep tarihi itibariyle 1 aydan fazla aidat borcu olan kat malikleri listesi

9. Kat maliklerinin son bir yıla ait aidat ve gider ödeme performanslarını gösteren belge (Banka hesap ekstresi veya tamamı banka hesabına yatmıyorsa Hesap İşletim Defteri)

10. EKO kredi kapsamında talep edilen kredinin konusu olan mal veya hizmete ilişkin anlaşılan firma ismi, web adresi gibi tanıtıcı bilgiler, satın alınacak mal veya hizmetin nitelik ve fiyatına ilişkin bilgiler ile teklifler

 

   
 

fenisiyalitim
     
- Sosyal Medya- - Bize Ulaşın- - Site Haritası -

444 1 898 (Tüm Türkiye)

Anasayfa Markalarımız Polistren ürünler
İstanbul Kurumsal Makaleler Kimyasal ürünler
(0216) 499 02 48      (0553) 076 34 76 Hizmetlerimiz Dış cephe kaplama Isı yalıtım malzemesi
  Ürünlerimiz Malzeme satışı Doğal taş ürünler
İzmir Referanslar İç cephe boyama Diğer ürünler
  (0232) 440 04 01        (0532) 331 84 16 Foto galeri Çatı izolasyonu Tüm ürünler
    İletişim Dekorasyon  
 

Kocaeli
(0262) 745 34 76         (0553) 076 34 76

     
2014 @ Fen Isı Yalıtım İnşaat Boya İzolasyon Tekstil Turizm İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.
  Türk Web Ajans